Zakończyła się druga edycja zbiórki rzeczy dla dzieci i młodzieży z domów dziecka prowadzona m.in. przez znanego ursynowskiego rapera Kafara z zespołu Dixon 37. Ursynowianie byli bardzo hojni - udało się zebrać  aż 4 pełne samochody darów, które wkrótce trafią do potrzebujących.

Muzyk Kafar z zespołu "Dixon37" i Tomasz Manowski to inicjatorzy zbiórki rzeczy dla domów dziecka. Tomek, który jest wychowankiem takiego ośrodka z Ostrołęki, wie jak wygląda tam życie. Sam utworzył niedawno markę odzieżową "BIDUL", która jest jednocześnie zrzeszeniem mającym na celu pomoc młodym ludziom z placówek wychowawczych.

Prowadzimy także warsztaty z artystami, na których rozmawiamy i opowiadamy o naszym życiu, chcemy pokazać, że wychowując się w domu dziecka można coś osiągnąć - mówi Tomasz.

Tomek wraz z gośćmi objazdowo odwiedzają domy dziecka w całej Polsce. Muzyk gra koncerty charytatywne i aktywne stara się wspierać wychowanków takich ośrodków.

Przez tydzień restauracja "Stajnia" w Passage Club na ul. Pasaż Stokłosy 11 była miejscem, do którego mieszkańcy Ursynowa przynosili niepotrzebne rzeczy dla potrzebujących. Organizatorzy są zadowoleni, bo po zbiórce okazało się, że dary musiały przewieźć aż 4 samochody.

Wkrótce zapadnie decyzja, do których domów dziecka pojadą rzeczy ofiarowane przez mieszkańców Ursynowa. Na pewno będą kolejne tego typu akcje. Najbliższa - być może jeszcze przed świętami i prócz zbiórki rzeczy dla dzieci i młodzieży obejmować też będzie pomoc zwierzętom ze schronisk.

 

Źródło: http://www.haloursynow.pl/artykuly/ursynowski-raper-i-przyjaciele-zbierali-rzeczy-dla,6699.htm